Totem Tabela

Totem Tabela, genel olarak açık alanlarda, yol kenarlarında ya da şehirlerarası yollarda kullanılan bir tabela çeşididir. Firmanın, kurum ya da kuruluşun logo ya da istediği görselle reklamının yapılması amacıyla kullanılır.

Totem Tabela 1

Totem Tabela, genel olarak açık alanlarda, yol kenarlarında ya da şehirlerarası yollarda kullanılan bir tabela çeşididir. Firmanın, kurum ya da kuruluşun logo ya da istediği görselle reklamının yapılması amacıyla kullanılır. Büyük yazılar ve desenleriyle birlikte dizayn edilirken, mesafeye göre farklı ebatlarda tasarlanmaktadır, amaç uzun mesafeden de görülebilmesi olduğu için oldukça yüksek direkler üzerine tabela monte edilir.

Tek bacaklı, çift bacaklı, kompozit, ışıklı, ışıksız ve alüminyum gibi çok çeşitli türleri vardır. Totem tabelanın amaca uygun olması ve bu amaca yönelik doğru yere monte edilmesi çok önemlidir. Totem tabela tercih edilirken, kullanılan malzemenin kalitesi ve doğru anlatımın önemi ayrıca değerlendirilmelidir. Zira totem tabela uzun vadeli bir reklam yatırımıdır.